Adriana Pagáčová: Nová tvár relácie FRESH, ktorá sa zaujíma o zdravý životný štýl

Počet členov v FMK TV každým rokom rastie. Ani dištančné vyučovanie nezabránilo novým členom ukázať, čo sa v nich skrýva. Zoznámte sa s Adriánou Pagáčovou, ktorú môžete vidieť na obrazovkách hudobnej relácie FRESH.

 

Ako dlho sa venuješ moderovaniu?

Oficiálne sa mu venujem prvý rok, no neoficiálne to bude už tretí rok. Všetko začalo na strednej škole, kde som moderovala imatrikulácie. Neskôr sa mi podarilo moderovať akciu s názvom Smelo na cesty, ktorú zastrešuje Kia Motors Slovakia.

 

Čo bolo hlavným podnetom skúsiť prácu v FMK TV?

Už keď som si dávala prihlášku na školu, tak som vedela, že chcem určite skúsiť prácu v nejakom školskom médiu. Najskôr som sa nevedela rozhodnúť, ktoré médium je pre mňa to pravé. Napokon som sa rozhodla pre FMK TV a s mojím výberom som zatiaľ veľmi spokojná.

 

Čomu sa ešte venuješ vo voľnom čase okrem moderovania?

Momentálne nemám moc voľného času, no snažím sa pravidelne cvičiť a už pár mesiacov sa zaujímam o zdravú stravu. Taktiež som si obľúbila turistiku a popri tom chodievam aj do práce.

FRESH

Zoznámte sa s novou krvou relácie FRESH, ktorá sa venuje zdravému životnému štýlu. Zdroj: Adriána Pagáčová

 

Vzhľadom na to, že moderuješ hudobnú reláciu FRESH, zaujímaš sa o hudbu natoľko, že hráš aj na nejaký hudobný nástroj?

Od malého dieťaťa ma to lákalo k umeniu. Hrala som približne dva roky na klavír, no vzhľadom na to, že som bola akčná, chcela som skúsiť aj niečo iné. Našla som záľubu v hraní na gitaru, na ktorej hrám dodnes v rámci voľného času.

 

Akú hudbu môžeme nájsť v tvojom playliste?

Patrím k ľuďom, ktorí počúvajú snáď všetko, no taktiež to závisí od mojej aktuálnej nálady.

 

Akú inú reláciu by si si vedela predstaviť moderovať okrem FRESH-u?

Mňa to osobne vždy ťahalo ku Knihožrútom, keďže milujem čítanie kníh. Ak by som si mala teraz vybrať, tak pravdepodobne Na slovíčko alebo Login. Bol by to pre mňa výstup z komfortnej zóny, vzhľadom na to, že som ešte nikdy s nikým nerobila rozhovor.

FRESH

Adriánu môžete vidieť na obrazovkách relácie FRESH. Zdroj: Martin Galan

 

V čom nachádzaš inšpiráciu pri výbere témy do nového dielu relácie FRESH?

Inšpiráciu nachádzam v živote (smiech). Mojim cieľom je, aby to malo nejaký edukatívny charakter. Chcem, aby sa ľudia dozvedeli nové zaujímavé informácie z danej sféry. Väčšinou zvyknem témy konzultovať s rodinou, s priateľom alebo s kamarátmi.

 

O čom by si najradšej spravila nový diel?

Pravdepodobne nemám nejakú vysnívanú tému. Zatiaľ mi redakcia schválila každú tému, ktorú som chcela spracovať.

 

Koľko trvá tvoja príprava pred natáčaním?

Výber témy mi trvá niekoľko hodín. Scenáru sa venujem približne tri dni, keďže ho chcem mať kvalitne spracovaný a hľadám informácie z rôznych zdrojov. Potom nastávajú konzultácie s pani docentkou Hudíkovou, ktorá nás v tomto veľmi usmerňuje.

Samotné natáčanie relácie FRESH trvá približne hodinu. Zdroj: Martin Galan

 

Koľko trvá samotné natáčanie?

Samotné natáčanie trvá približne hodinu, no taktiež to závisí od toho, ako mi to v ten deň ide. Sú dni, kedy natáčame aj dve hodiny.

 

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí sa chcú venovať moderovaniu, no zatiaľ im to veľmi nejde?

Toto je veľmi ťažká otázka, keďže aj ja som stále iba amatér. Podstatné je sa nevzdávať a skúšať to ďalej. Taktiež je vhodné skúsiť konzultácie u odborníkoch, ktorí dokážu ľudí nasmerovať na správnu cestu.