Všetko sa mení a výnimkou nie sú ani relácie v FMK TV. Aké zmeny nás neminuli v relácií FRESH?

Vyzeráme dobre a máme štýl – takto znie heslo našej fakultnej televízie. So svojím obsahom nás obohacuje už niekoľko rokov. Počas jej pôsobenia sa v nej udialo niekoľko zmien, či už v reláciách alebo v zostave študentov podieľajúcich sa na práci v tomto školskom médiu. Pozrieme na históriu hudobnej relácie FRESH.

Pre tentokrát sa pozrieme na históriu hudobnej relácie FRESHPre tentokrát sa pozrieme na históriu hudobnej relácie FRESH. Zdroj: Slavka Noskovičová

 

Prvá verzia relácie

História hudobných relácií v FMK TV je pestrá. Mnoho z nás netuší, že FRESH má svojho predchodcu. Prvú verziu hudobnej relácie z dielne fakultnej televízie môžete nájsť pod názvom eFMjuzik. Intro relácie sa zväčša nieslo v príjemnej ružovej farbe. Prvý záznam relácie vznikol pred šiestimi rokmi a podieľalo sa na nej viacero študentov.

Na obrazovkách môžete vidieť moderátorskú dvojicu a samotný koncept sa skladal z troch častí. Začiatok relácie obsahoval tému, ktorej sa daný diel venoval. Nemohli chýbať rôzne ukážky hudobných klipov. Druhá časť sa niesla v podobe ankety ohľadom danej témy. Respondentmi boli zväčša študenti. Jeden z dielov prináša svojim divákom rozhovor s Darou Rolins.

Relácia FRESH má svojho predchodcu. Zdroj: YouTube

 

Ako začal FRESH?

Prvý záznam relácie na YouTube kanáli FMK TV sa viaže k decembru 2017. Síce to nebolo až tak dávno, no obsah a vizuál relácie sa značne líšia od častí, ktoré vychádzajú dnes. Relácia obsahovala len horúce novinky zo sveta hudby. Vstup moderátorky poväčšine nahrádzal voiceover počas ukážky videoklipu.

Na relácií sa podieľalo viacero študentov, medzi ktorými boli napríklad Janka Kolenová alebo Tomáš Guba. Vizuál relácie sa niesol v jednoduchej čiernobielej kombinácií. Intro a outro sa vyznačovalo miernou farebnosťou. Medzi farbami nemohla chýbať zelená, ktorá je typická pre FRESH. Periodicita videí bola nepravidelná.

História relácie FRESH sa viaže k decembru 2017História relácie FRESH sa viaže k decembru 2017. Zdroj: YouTube

Menšie zmeny v relácií nastali v roku 2020. V relácií nechýbali pravidelné vstupy moderátorky, ktoré striedal voiceover. Taktiež ste si mohli pozrieť videá pod názvom FRESH+, ktoré sa týkali určitej hudobnej témy. Zväčša išlo v tejto časti o priblíženie nejakého hudobného žánru alebo ukážky nového albumu.

 

Pokračovanie relácie v súčasnosti

Rok 2021 priniesol mnoho zmien aj v FMK TV. Periodicita vysielania relácie sa stala pravidelnou. Nové časti relácie FRESH si môžete pozrieť každý pondelok na YouTube kanáli FMK TV. Vizuál relácie sa zmenil na zelenú farbu. Na obrazovke môžete vidieť moderátorky Slavku Noskovičovú a Adriánu Pagáčovú.

K hudobným novinkám sa pridala aj téma dňa, vďaka ktorej je obsah relácie ešte zaujímavejší. Témy majú širokospektrálne zameranie, takže každý si príde na svoje.

Periodicita vysielania relácie sa stala pravidelnouPeriodicita vysielania relácie sa stala pravidelnou. Zdroj: YouTube