Na slovíčko so Slávkou Noskovičovou

Slávka je rodáčka z Bratislavy, ktorá je už druhý rok študentkou na Fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave. Taktiež ju môžeme vidieť na obrazovkách fakultnej televízie. Pôsobí v hudobnej relácií Fresh, no dala šancu aj relácií zameranej na módu s názvom Dva špendlíky. Okrem médií našla vášeň v tanci. Seba samú by opísala ako kreatívnu, vzhľadom na to, že dosť inklinuje k umeniu ako takému.

Síce sa rozhodovala aj medzi Rádiom Aetter, FMK TV bola pre ňu väčšia výzva, keďže sa chcela vidieť aj na obrazovke. Chcela skúsiť šťastie v FMK TV, a toto médium jej prišlo ako skvelá príležitosť a skúsenosť. Hoci vo fakultnej televízií pôsobí chvíľu, chcela by všetkým začiatočníkom odkázať, aby sa nikdy nevzdávali, aj keď im to spočiatku nepôjde.

Slávka by seba samú opísala ako kreatívca, vzhľadom na to, že dosť inklinuje k umeniu ako takému.

 

Nakrúcanie počas pandémie

Slávkina prvá skúsenosť s moderovaním bola, keď moderovala tanečnú súťaž, no najpozitívnejší vzťah k tejto činnosti si vybudovala skrz FMK TV. Natáčanie počas pandémie je komplikovanejšie, keďže nie všetci môžu prísť do štúdia. Aj cez aktuálnu situáciu to FMK TV zvláda dobre a vydáva stále nový a kvalitný obsah. V štúdiu sa dodržiavajú všetky opatrenia, hoci rozprávanie v rúšku je ťažšie.

Moderovať hudobnú reláciu Fresh sa rozhodla už len kvôli tomu, že miluje hudbu a nevie si bez nej predstaviť život. Baví ju podávať ľuďom rôzne informácie o piesňach, žánroch a interpretoch. Na tejto práci má najradšej, že môže priniesť divákom inšpiráciu s rôznymi žánrami, ktoré možno nepoznajú. Moderátor by mal mať aj nejaké predpoklady, aby mohol moderovať reláciu, ktorá sa orientuje na nejakú cieľovú skupinu. Pokiaľ chce niekto moderovať Fresh, tak musí mať pozitívny vzťah k hudbe a malo by ho baviť hľadať stále nové informácie z hudobného sveta a podávať ich širokej verejnosti.

Moderovať hudobnú reláciu Fresh sa rozhodla už len kvôli tomu, že miluje hudbu a nevie si bez nej predstaviť život.

 

Fresh sa dlhšie pripravuje ako nakrúca

Natáčanie jednej časti relácie trvá približne dve hodiny. Samotná príprava pred natáčaním, ako je napríklad tvorba scenára je diskutabilná. Slávka si na písanie scenára vyhradzuje dva až tri dni, vzhľadom na to, že ho píše radšej v pokojnejšom tempe. Príprava scenára pozostáva najskôr vymyslením vhodnej témy. Slávka sa sústredí najmä na to, aby sa tam nachádzali rôzne žánre, aj keď ona by najradšej všade preferovala metal. Po napísaní scenára prichádza čas na učenie.

A akú hudbu preferuje Slávka? Najradšej má tvrdé žánre ako hardcore, rock, punk alebo metal. Ak by mohla, tak by venovala osobitný diel relácie Fresh hudobnému žánru metalcore, aj keď si myslí, že by to veľa ľudí neoslovilo. Niektorí ľudia považujú tento žáner za nepočúvateľný, a to práve kvôli screamom, ktoré sú typické pre tento žáner hudby.