Q&A na spôsob FMK? Televízna rubrika Hautu poradí, vysvetlí i objasní

Kde hľadať študijné oddelenie, ako prebiehajú bakalárske štátnice alebo kde nájsť školské fotoateliéry? Na tieto a ďalšie otázky ohľadom štúdia vám vie dať odpovede staršia, no nadčasová rubrika Hautu z dielne FMK TV.

Praktické rady a vychytávky

Hautu je séria krátkych neformálnych výstupov, ktorá má prinášať zaujímavé informácie a odpovede na vaše otázky a problémy. Takto načrtli jej zámer tvorcovia v popise prvého dielu s názvom HAUTU | Chillout zóna. Názov rubriky vznikol spojením a vyslovením dvoch anglických slov how a to, ktoré znamenajú ako na.

Výroba tejto rubriky začala v novembri v roku 2015 a pokračovala do septembra 2016. V pôvodných ôsmich dieloch objasňuje študentom FMK – najmä novoprijatým – ako sa zorientovať v učebniach na Skladovej, kde nájsť fakultné médiá, chillout zónu v Jame alebo školské knižnice.

Vďaka videám Hautu sa dozviete o praktickej vychytávke, ktorú môžete využiť, ak sa niekedy ocitnete na prednáške v Aule. Budete mať tiež prehľad o tom, kde všade si môžete v Trnave vytlačiť seminárnu prácu alebo iné materiály do školy.

Moderátor Hautu Samuel Böhm v Aule na Bučianskej. Zdroj: YouTube

Hautu moderoval vtedajší študent Samuel Böhm, ktorý v súčasnosti pracuje ako videoredaktor internetovej HNTelevízie Hospodárskych novín. Za kamerou stál Boris Holečko, na Instagrame známy ako slepacibujon. Dnes pracuje pre Fun rádio ako video manažér. Súčasťou kreatívneho tímu bola aj Michaela Chrkavá, ktorú dnes poznáme z podcastu Sexuálna výchova.

Rubrika Hautu dnes

Súvislá produkcia tejto rubriky skončila v septembri 2016. Avšak novšími príspevkami do tejto série sú dve videá, ktoré sú z roku 2019 – HAUTU | bakalárske štátnice a HAUTU | Knižnica FMK v Jame.

Prvé z nich opisuje priebeh bakalárskych štátnych skúšok krok za krokom, napríklad ťahanie otázok či príprava a prezentácia odpovede. Moderuje ho súčasný koordinátor štúdia pre druhý ročník bakalárskeho štúdia doktor Marek Šimončič.

Druhým videom vás sprevádza moderátorka Terézia Huljaková. Vysvetľuje všetky náležitosti, ktoré treba vedieť, keď sa chystáte navštíviť knižnicu FMK v Jame. Toto video vám bude užitočné, ak ste v končiacom ročníku a v knižnici FMK sa nachádzajú všetky zdroje, ktorými zaplníte váš zoznam použitej literatúry.

Vzhľadom na koronakrízu však knižnica FMK funguje v obmedzenom režime, pre viac informácií o obmedzeniach odporúčame sledovať Správy FMK TV.

Moderátorka Terézia Huljaková v knižnici FMK. Zdroj: YouTube

Popularita Hautu

Prvé diely, ktoré moderoval Samuel Böhm, majú vyše 1000 pozretí. Najpopulárnejší diel z pôvodnej osmičky má názov HAUTU | Skladová – miestnosti, má viac ako 3600 pozretí. To je vcelku pochopiteľné, keďže značky učební v rozvrhu vedia netrénované študentské oko zmiasť. Celkovo najúspešnejší diel Hautu je ten, ktorý sme už spomínali vyššie, o bakalárskych štátniciach. Má viac ako 6000 zhliadnutí.

Môžeme povedať, že relácia Info, ktorú taktiež istý čas moderovala Terézia Huljaková, je v súčasnosti pokračovateľkou relácie Hautu. Aj keď v porovnaní s Hautu je Info viac spravodajské a formálne, obe televízne série si úspešne plnia informatívnu funkciu.

Najúspešnejšie Hautu – o bakalárskych štátniciach. Zdroj: YouTube

Zdroje: attelier.sk, YouTube

Zdieľaj ďalej:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Odporúčané:

Spravodajstvo

SPRÁVY FMKTV: 7.5.2021

Tento týždeň sa na našej fakulte konal FMK Day aj filmový festival FREJM. O najnovších udalostiach z prostredia univerzity vás poinformuje Zuzana.

Knihožrúti

KNIHOŽRÚTI: Typy postáv

Aby ste vedeli aké postavy máte hľadať vo svojich obľúbených knihách, pripravili sme si pre vás v dnešnej časti vysvetlenie niektorých typov. A keďže sa