Zuzka Jakubiaková: Moderátorka Dvoch špendlíkov nám povedala o sebe niečo viac

Zuzka Jakubiaková je známa tvár z relácie Dva špendlíky, kde nám približuje svet módy a jeho trendy. Dnes sme sa rozhodli, že vám bližšie predstavíme jej osobný život a samozrejme prácu v FMK TV.

Zuzka Jakubiaková je druháčka na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Sama seba označila ako komunikatívnu a spoločenskú osobu. Vo svojom voľnom čase veľmi rada číta knihy a sleduje seriály.

Prezradila nám, že počas nakrúcania chce zostať pokojná, no veľmi sa jej to nedarí: „Snažím sa nestresovať ale veľmi mi to nejde. Aj keď nemám rada stres, tak v podstate ho milujem.

Zuzka Jakubiaková je jednou z moderátoriek relácie Dva špendlíky. Zdroj: youtube.com

 

FMK TV

Stať sa súčasťou FMK TV sa rozhodla aj preto, že jej to pripomína prácu v TV JOJ alebo inej známej televízií. Taktiež videla možnosť naučiť sa nové veci v audiovizuálnej tvorbe a získať prax do budúcnosti.

Na prvé moderovanie si veľmi nespomína. Ale pamätá si, že bola v poriadnom strese a nedokázala správne vysloviť niektoré vety. Nemohla som sa na obrazovke vidieť a ani počuť. Bolo to zvláštne, keď som sa mala  zhodnotiť, či už rozprávanie, výzor, artikuláciu,“ spomína na svoje prvé nakrúcanie Zuzka.

Dnes už stres takmer vôbec nemá. Stále si však nezvykla, že sa vidí na obrazovke, a preto sa pri každom natáčaní obáva ako vyzerá. Jej vlasy, oblečenie a všetky veci, ktorých sa obáva asi každá žena. Vo svojej práci v TV sa stále naučí niečo nové, buď slovné spojenie, alebo lepšiu artikuláciu. „Je to rutina,  pri ktorej sa učím nové veci a podstatné je to, že ma to baví,“ opisuje svoju prácu mladá moderátorka.

Sympatická moderátorka si stále si nezvykla, že sa vidí na obrazovke. Zdroj: Instagram

 

Za najkrajší zážitok v FMK TV pokladá tie prvotné začiatky natáčania ako ešte prváčka. Naopak, najhorší zážitok je natáčanie teraz, počas pandémie, s minimálnym počtom ľudí a v rúšku, a to počas celej relácie.

Svojmu mladšiemu JA, ktoré len začína v FMK TV by odkázala, aby sa nebálo skúšať nové, učilo sa všetko od základov a hlavne sa nevzdávalo. Jej mladšiemu JA a taktiež všetkým uchádzačom tiež odporúča: „Nikto múdry z neba nespadol. A hlavne robíš to pre seba. Máš možnosť sa učiť, tak to využi.“

 

Dva špendlíky

Moderovanie Dvoch špendlíkov si vybrala kvôli jeho free stylu, aj keď príprava je niekedy náročná. Pred samotným natáčaním si každá moderátorka musí pripraviť scenár relácie. Zuzka sa ho snaží mať hotový už pár dní predtým a neskôr doladí len detaily.

Pri jeho tvorbe si aj lepšie zapamätá, o čom bude hovoriť a naspamäť sa ho učí hodinku pred natáčaním alebo za pochodu. Priznala, že v tomto veľmi vzorná nie je.

Dva špendlíky si vybrala kvôli ich free stylu. Zdroj: youtube.com

Výber outfitu na každú tému ju vždy potrápi, ale základom je improvizácia. Vie, že nemá všetky módne trendy v šatníku, preto sa snaží vyskladať čo najlepší outfit t tých kúskov, ktoré má k dispozícii.

Móda je umenie, ku ktorému sa stále snažím hľadať cestu. Osobne si myslím, že v módnom svete veľmi nevynikám, ale práve to ma motivuje hľadať a objavovať nové veci,“ vysvetlila Zuzka svoj postoj k móde. V tejto fashion oblasti sa stále zdokonaľuje. Najdôležitejšie je pre ňu nájsť taký kúsok, ktorý zapadne do outfitu a zároveň sa v ňom bude cítiť pohodlne.

Jedným z jej obľúbených častí oblečenia je kabát. Či už zimný alebo jarný, hlavne nech sa v ňom cíti dobre.

Najradšej nosí oblečenie, v ktorom sa cíti pohodlne. Zdroj: youtube.com

Kde by sme stretli Zuzku nakupovať? Určite v obchodoch ako Zara, Stradyvarius a Bershka. Online nakupovanie jej tiež vyhovuje, keďže je to z pohodlia domov a veci sa dajú bezproblémovo vrátiť späť. „Ale čo sa týka nakupovania v kamenných predajniach, nepoviem nie. Behať hore-dole, skúšať si kúsok za kúskom. Ale musím mať náladu. Akonáhle ju nemám, tak je to len prechádzka, medzi regálmi s oblečením,“ zdôverila sa nám.

 

Práca v TV a škola počas pandémie

Fungovanie FMK TV počas pandémie hodnotí pozitívne. Všetci sa snažia pracovať aj v sťažených podmienkach. Zuzka si myslí, že vzhľadom na situáciu to zvládajú dobre, pretože každý deň sa im darí vydať nové video. A samozrejme, jej a rovnako všetkým kolegom chýba sociálny kontakt, eventy a teambuildingy.

Online vyučovanie je pre ňu síce pohodlnejšie, ale už ju to nebaví. Chýbajú jej priestory školy a jej priatelia. Rovnako si uvedomuje vážnosť situácie, a preto nás povzbudzuje: „Treba len dodržiavať opatrenia a veriť, že sa to všetko vráti čo najskôr do normálu.“

Online vyučovanie ju už nebaví, radšej by sa vrátila späť do školy. Zdroj: Instagram

Prvá vec, ktorú spraví po tejto korona kríze je, že si pôjde sadnúť do reštaurácie s kamarátkou alebo priateľom. Na terase si objednajú výborné jedlo a budú sledovať ako sa ľudia voľne pohybujú po vonku. Jedlo, káva a spoločnosť ľudí je to na čo sa veľmi teším,nedočkavo opisuje svoj plán Zuzka Jakubiaková.